1. ئارىلىق ۋە چاق دىئامېتىرىنى ئاپتوماتىك ئۆلچەش؛
2. ئۆزىنى تەڭشەش؛
3. تەڭپۇڭسىزلىق ئەلالاشتۇرۇش فۇنكسىيەسى؛
4. موتسىكلىت چاقىنىڭ تەڭپۇڭلۇقى ئۈچۈن قوشۇمچە ئۆزگەرتكۈچ؛
5. دىيۇم ياكى مىللىمېتىر بىلەن ئۆلچەش، گرام ياكى ئۇنسىيە بىلەن ئوقۇش؛
| ماتور كۈچى | 0.25kw/0.32kw |
| توك بىلەن تەمىنلەش | 110V/220V/240V، 1ph، 50/60hz |
| گىرۋەك دىئامېتىرى | 254-615mm/10”-24” |
| گىرۋەك كەڭلىكى | 40-510mm”/1.5”-20” |
| ئەڭ چوڭ چاق ئېغىرلىقى | 65 كىلوگرام |
| ئەڭ چوڭ چاق دىئامېتىرى | 37 دىيۇم/940 مىللىمېتىر |
| تەڭپۇڭلاشتۇرۇش ئېنىقلىقى | ±1 گرام |
| سۈرئەتنى تەڭپۇڭلاشتۇرۇش | 200 ئايلىنىش/مىنۇت |
| شاۋقۇن دەرىجىسى | <70dB |
| ئېغىرلىقى | 154 كىلوگرام |
| ئورالما چوڭلۇقى | 1000*900*1150mm |
ئايلىنىۋاتقان جىسىمنىڭ تەڭپۇڭسىز چوڭلۇقى ۋە ئورنىنى ئۆلچەيدىغان ماشىنا بولۇش سۈپىتى بىلەن، تەڭپۇڭلاشتۇرۇش ماشىنىسى روتور ئەمەلىيەتتە ئايلىنىۋاتقاندا ئوقنىڭ سۈپىتىنىڭ تەكشى بولماسلىقى سەۋەبىدىن مەركەزدىن قاچۇرۇش كۈچىگە ئاسان ئۇچرايدۇ. مەركەزدىن قاچۇرۇش كۈچىنىڭ تەسىرىدە، روتور روتور ياستۇقىغا تىترەش ۋە شاۋقۇن پەيدا قىلىدۇ، بۇ پەقەت ياستۇقنىڭ ئۇپراشىنى تېزلىتىپلا قالماي، يەنە مەھسۇلاتنىڭ ئىقتىدارىنى كاپالەتسىز قىلىپ قويۇشى مۇمكىن. بۇ ۋاقىتتا، تەڭپۇڭلاشتۇرۇش ماشىنىسى ئۆلچەيدىغان سانلىق مەلۇماتلارنى ئىشلىتىپ، تەڭپۇڭسىزلىق مىقدارىنى روتورنىڭ ئەمەلىي ئەھۋالى بىلەن بىرلەشتۈرۈپ تەڭشەش كېرەك، شۇنداق قىلىپ روتورنىڭ ماسسا تەقسىملىنىشىنى ياخشىلاپ، روتور ئايلانغاندا پەيدا بولغان تىترەش كۈچىنى ئۆلچەملىك دائىرىگە چۈشۈرۈشكە بولىدۇ.
تەڭپۇڭلاشتۇرۇش ماشىنىلىرى روتورنىڭ تەۋرىنىشىنى ئازايتىپ، روتورنىڭ ئىقتىدارىنى ياخشىلاپ، سۈپىتىگە كاپالەتلىك قىلالايدۇ. شۇڭا، تەڭپۇڭلاشتۇرۇش ماشىنىسىنى ماشىنا بالونىنى سىناق قىلىش ئۈچۈن ئىشلىتىشكە بولىدۇ، ماشىنا بالونلىرى ئۈچۈن تەڭپۇڭلاشتۇرۇش ماشىنىسىنى سىناق قىلىش چاق تەڭپۇڭلاشتۇرۇش ماشىنىسى سىنىقى دەپ ئاتىلىدۇ.